Wydrukuj tę stronę

Powstanie kolejny odcinek obwodnicy?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Do niedawna gmina prowadziła prace związane z powstaniem drogi łączącej ul. Topolską z ul. Kosynierów. Prawdopodobnie pod koniec 2021 roku ruszą dalsze prace od ul. Kórnickiej do ul. Kosynierów. Inwestycja ma na celu utworzenie zachodniej obwodnicy miasta.

-  Już w tym roku gmina rozpoczęła prace projektowe nad odcinkiem od ul. Kórnickiej do Kosynierów. Wszystko jest w fazie projektu i uzgodnień. Inwestycja ma stanowić całość z odebraną niedawno drogą łączącą ul. Topolską z ul. Kosynierów. Po badaniach inżynierii ruchu, uzgodniliśmy, że na skrzyżowaniu ul. Kórnickiej i Akacjowej powstanie duże rondo. Chcemy, aby pojazdy ciężarowe nie kierowały się bezpośrednio przez centrum miasta, a obwodnicą, która powstanie – wyjaśnia Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim.

Odcinek od ul. Kórnickiej do ul. Kosynierów zostanie poszerzony, powstanie oświetlenie oraz ścieżka pieszo-rowerowa. Gmina na tę inwestycję ponownie będzie starać się o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Prace projektowe mają zostać skończone do maja 2021 roku. Może do tego czasu uda się uzyskać również pozwolenie na budowę. Liczymy, że koło lipca lub sierpnia będą nabory u wojewody z Funduszu Dróg Samorządowych i będziemy mogli znów aplikować o środki. Roboty prawdopodobnie rozpoczną się na końcu 2021, a na pewno w 2022 roku. Liczymy na szybkie dofinansowanie, które umożliwi przyspieszenie realizacji prac. Inwestycja ma na celu odciążenie miasta z transportu ciężkiego – mówi Michał Orłowski.

Z informacji jakie przekazał jeszcze naszej redakcji naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim wynika, że urzędnicy nie mają zamiaru poprzestać na dwóch odcinkach drogi, a chcą myśleć także nad trzecim. Miałby on powstać również w ramach zachodniej obwodnicy miasta, od ul. Topolskiej w kierunku Mącznik. Jeśli założone plany dojdą do skutku, miasto powinno zostać znacznie odciążone od ruchu samochodów ciężarowych.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl