Środa: Umowa na wielką inwestycję podpisana!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dziś w gabinecie burmistrza Piotra Mielocha została podpisana umowa z firmą Envirotech na wykonanie zadania "Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Chwałkowie gmina Środa Wielkopolska wraz z rozbudową laboratorium".

O godzinie 11:00 w Urzędzie Miejskim stawili się prezesi Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji Jan Buczkowski i Bartosz Bałażyk oraz przedstawiciele firmy Envirotech. 

Zarząd MPECWiK pod koniec kwietnia ogłosił pierwszy przetarg na przebudowę i rozbudowę oczyszczalni w Chwałkowie. W etapie zaplanowanym na lata 2020-2022 miała nastąpić m.in. budowa komory osadu czynnego i wiaty magazynowej osadu, wykonanie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyka, montaż zbiornika PIX-u o pojemności ok. 10 m³ w budynku prasy, wymiana krat schodkowych gęstych o prześwicie 2 mm w budynku krat, remont obiektów w zakresie elewacji, stolarki okiennej i drzwiowej oraz rozbudowa budynku laboratorium.

Szacowany koszt tego etapu miał wynieść około 12 mln. Otwarcie ofert pokazało, że na inwestycję w tamtym momencie brakowało 2 milionów złotych. Przetarg nie został rozstrzygnięty.

W ponownym przetargu udało się wyłonić wykonawcę. Jest nią firma Envirotech, która inwestycję wykona za 9.997.999 złotych.

O szczegółach rozbudowy poinformujemy w następnym wydaniu „Głosu Powiatu Średzkiego”. 

 

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Już druga śmiertelna ofiara Covid-19 w powiecie
Koronawirus: Uzyskaj świadczenie za pobyt na kwarantannie
Koronawirus: Stan na dzień 24 października
Koronawirus: Więcej łóżek szpitalnych dla zakażonych
Alkohol przyczyną wielu kłopotów