Wydrukuj tę stronę

Środa: Kiedy powstanie fontanna?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czerwcu informowaliśmy o trwających pracach nad zagospodarowaniem nowego skweru, który powstaje przy rondzie im. Jana Pawła II w Środzie. Wcześniej to miejsce kojarzyło się głównie z banerami reklamowymi. Nie wszystkim mieszkańcom się to podobało.

Na nowo powstającym skwerze ma zostać postawiona fontanna. Jak informuje Jakub Litke rzecznik prasowy Zakładu Gospodarki Komunalnej, ma ona się pojawić bliżej jesieni. Na chwilę obecną doprowadzone są wszelkie instalacje. Koszty wykonania fontanny na dzień dzisiejszy nie są jeszcze dokładnie znane, poznamy je bliżej września. - Najpierw montowana zostanie pergola, dopiero później powstanie fontanna i zostanie przy niej wybudowana kostka – mówi Jakub Litke.

Na przełomie maja i czerwca pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej sadzili nową zieleń przy dojeździe do ronda od strony ul. 20 Października. Pojawić ma się również sześć ławek i trzy lampy. Całkowity koszt budowy skweru może wynieść nawet 100 tys. złotych.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl