Połażejewie: Zmiany w Manhattanie!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Budynek po dawnym barze Manhattan w Połażejewie już wkrótce będzie oddany do użytku jako świetlica. W obiekcie cały czas trwają prace wykończeniowe.

- W ramach pomocy społeczeństwa wiejskiego będziemy w tym tygodniu zakładać płot. Wnętrze budynku zostało dwukrotnie pomalowane. W tym tygodniu mają przyjechać nowe okna. Wszystkie będą zmienione – mówi Zbigniew Kaczkowski – sołtys Połażejewa. Świetlica do użytku ma zostać oddana na przełomie września i października.

- Jeśli chodzi o fundusze to pozyskaliśmy trochę sponsorów na różne wewnętrzne rzeczy. Karnisze, szafki do kuchni, krany, telewizor. Z powodu epidemii nie doszło do festynu. Fundusze sołeckie przeznaczyliśmy więc w kwocie 9500 zł na zakup nowych okien. Referat Rolnictwa w Środzie przeznaczył 1500 zł na zakup paneli do płotu. My jeszcze dołożyliśmy ze swoich środków 900 zł – wyjaśnia Zbigniew Kaczkowski. Mieszkańcom pozostaje więc cierpliwe oczekiwanie na jesień i dzień otwarcia nowo powstającej świetlicy.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 19 października
Szpital jednoimienny w Środzie?
Zmarł ks. Marian Derkaczewski
Hokej na trawie: Mistrzostwo Polski w 1976 roku
Koronawirus: Najwyższy dobowy przyrost zakażeń w powiecie