Środa: Co obecnie się dzieje w szkołach?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szkoły ze względu na epidemię koronawirusa są pozamykane od marca. Jednak to nie oznacza, że w tym czasie kompletnie nic się w nich nie dzieje.

Tradycyjnie jak co roku przeprowadzane są remonty, po to by od nowego roku przyjąć ponownie swoich uczniów, zapewniając im jak najkorzystniejsze warunki. Jak poinformował nas Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień z Urzędu Miasta w Środzie, część planów inwestycyjnych w szkołach zostało przeprowadzonych już wcześniej, jednak największy nakład został zaplanowany na okres wakacyjny.

- W tej chwili kończymy modernizacje korytarzy w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Lipowej. Jest to ostatni etap modernizacji korytarzy. W Szkole Podstawowej nr 3 została już wcześniej zaadaptowana część przyziemia na dodatkowe klasy. Obecnie są remontowane dwie łazienki dla uczniów – mówi Michał Orłowski, naczelnik z Urzędu Miasta.

W Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Dąbrowskiego obecnie remontowane są dwie toalety dla uczniów. Oszczędności znalazły się także na remont Szkoły Podstawowej w Pławcach.

- Mniej więcej do końca sierpnia planujemy wykonać w całości nową elewację frontową budynku, a do końca września pozostałe części, czyli od boku budynku oraz chcemy wymienić całość ogrodzenia budynku na nowe – wyjaśnia Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień.

W Szkole Podstawowej w Brodowie oddano do użytku boisko wielofunkcyjne, o czym pisaliśmy kilka numerów temu. Odbioru dokonali przedstawiciele gminy Środa. Inwestycję wykonała Firma Robót Drogowych Krzysztofa Kukulskiego z Kijewa, a jej koszt wyniósł 149 691 złotych. Nowy obiekt sportowy posiada sztuczną nawierzchnię i jest ogólnodostępny. Na boisku zarówno uczniowie, jak i mieszkańcy mogą zagrać w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną i nożną.

W Szkole Podstawowej w Słupi była modernizacja okien. Z budżetu miejskiego nie było większych inwestycji w Szkole Podstawowej w Jarosławcu oraz Starkówcu Piątkowskim.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koszuty: Zablokowana jedenastka! Rolnicy nie ustępują
Koronawirus: Tak źle jeszcze nie było
Zapal znicz pamięci
Koronawirus: Stan na dzień 20 października
Koronawirus: Stan na dzień 19 października