Środa: Doczekają się nowych parkingów?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jeszcze w tym roku powinna ruszyć przebudowa ul. Szpitalnej i Kegla na odcinku od Kościuszki do ul. 17 września. Inwestycja ma na celu stworzenie nowych miejsc postojowych.

- Ulica w tym miejscu ma prawie 7,5 m. Zostanie ona zwężona do około 6 m. W wygospodarowanej przestrzeni będzie można utworzyć nowe miejsca do parkowania równoległego – mówi Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień.

W zakresie inwestycji jest zmiana nawierzchni chodnika na starobruk, który jest już zamontowany w starej, historycznej części miasta. - Miejsca postojowe, które wygospodarujemy chcemy umocnić granitową kostką kamienną, którą zdemontowaliśmy z ul. Paderewskiego podczas prac nad nową nawierzchnią przystanku autobusowego – wyjaśnia Michał Orłowski.

Na dzień dzisiejszy opracowana jest dokumentacja, temat uzgodniony z konserwatorem i archeologiem. Opracowany jest także przetarg, który pojawi się prawdopodobnie za tydzień. Pieniądze zabezpieczone na tę inwestycję to 400 tys. zł. 

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koszuty: Zablokowana jedenastka! Rolnicy nie ustępują
Koronawirus: Tak źle jeszcze nie było
Zapal znicz pamięci
Koronawirus: Stan na dzień 20 października
Koronawirus: Stan na dzień 19 października