Środa: Czy skończy się tylko na budowie dachu?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

- Przetargi będą dwa. Pierwszy jest już przygotowany i pojawi się na początku sierpnia – mówi Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Nadzoru Technicznego w Urzędzie Miejskim w Środzie.

Pierwszy z nich w całości będzie dotyczył wykonania wszystkich instalacji sanitarnych w środku budynku. Ma zostać w całości wykonane ogrzewanie i sieć wodna.  - W całym budynku i na balkonach zrobione zostaną posadzki betonowe, wraz z ociepleniem. Trybuny będą szlifowane i pokryte warstwą żywiczną – tłumaczy Michał Orłowski.

Na tym jednak nie koniec prac. W tym roku ma zostać przygotowany jeszcze przetarg na budowę dachu nad trybuną nowo powstającego stadionu.  - Liczymy na skończenie dachu do maja 2021 roku – mówi naczelnik.

Co będzie kluczowe w wyborze najlepszej z przetargowych ofert?

- 60% wartości to jest cena. Patrzymy na to by cena była niska, ale żeby za tym szła również jakość. Mamy inspektorów od tego, którzy tego pilnują i tą jakość egzekwują. Kolejne 20% to kwestie gwarancyjne wykonanej pracy. Mamy gwarancję od 36 do 60 miesięcy. Każde wydłużenie będzie skutkowało większą ilością punktów. Patrzymy także na doświadczenie wykonawcy – kontynuuje Michał Orłowski.

Klub i kibice nie mogą doczekać się momentu, kiedy stadion będzie gotowy do użytku. Jednak jak informuje naczelnik, na ten moment ciężko powiedzieć, kiedy wszystkie prace zostaną zakończone. Kwota jaką potrzeba do zakończenia budowy wynosi od 5 do 6 milionów złotych.  - Jeżeli te pieniądze pojawią się w budżecie, wtedy będzie można myśleć o zakończeniu tej inwestycji – wyjaśnia Michał Orłowski.

W trakcie trwania inwestycji pojawiły się problemy z murawą od strony boiska hokejowego. Po każdym deszczu stała w tym miejscu woda. - Wykonawca po naszym zgłoszeniu rozbudował system drenarski i nie ma problemu. Cały czas jednak monitorujemy sytuację. Deszcz deszczowi nierówny, więc trzeba na bieżąco monitorować czy rozbudowa przynosi efekt – mówi naczelnik.

Już wkrótce firma Philips ma odpowiednio ustawić lampy na masztach, tak by naświetlenie na każdym metrze kwadratowym boiska było równe. - Nie weszliśmy wcześniej, bo te prace wymagają chodzenia po murawie, a wtedy nie była jeszcze na tyle twarda, zagęszczona, zakorzeniona, by spokojnie wpuścić ludzi do pracy. Teraz już jest odpowiednia i na przełomie lipca i sierpnia ruszymy z pracą – tłumaczy na koniec Michał Orłowski z Urzędu Miasta.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

PILNA SPRAWA: Policja poszukuje uciekiniera!
Wciąż potrzebna jest pomoc!
Etyliniarze zapraszają na MotoMikołajki!
Ćwierć wieku z Kapelą Średzioki
Pytamy burmistrza o obwodnicę. Urząd odpowiada