Środa: Będzie amfiteatr na plantach?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Urząd Miejski nie rezygnuje ze starań o wybudowanie amfiteatru w parku znajdującym się przy ul. Kościuszki. Władze gminy chcą na ten cel uzyskać zewnętrzne dofinansowanie.

Jak poinformował nas w lutym Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim, przygotowywana była dokumentacja tego zadania. To niezbędny warunek, aby ubiegać się o dofinansowanie z tzw. funduszy norweskich. Na jednej z sesji rady miejskiej na ten cel zostało przeznaczone 75 tys. zł. Był to nowy punkt wprowadzony do budżetu pod nazwą „budowa amfiteatru miejskiego w ramach rewitalizacji terenu części parku planty w celu zachowania dziedzictwa kulturalnego miasta Środa Wielkopolska”.

Według wstępnych planów władz miejskich, amfiteatr nie będzie przeznaczony pod imprezy masowe, tylko nieco bardziej kameralne. Poza samą scenę w założeniach miało pojawić się też zaplecze z szatniami. Niewykluczona jest też budowa toalety miejskiej. Ponadto w planach urzędników było upamiętnienie miejsca związanego z przebiegiem murów miejskich.

Ostatecznie projekt został jednak złożony do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z informacji, który uzyskaliśmy od Michała Orłowskiego wynika, że projekt przeszedł już pierwszą pozytywną weryfikację, jednak w ramach naboru odbędą się jeszcze dwa kolejne etapy. A co będzie się składać na samą koncepcję zagospodarowania? Poza wspomnianą już otwartą i zadaszoną sceną w planach budowy jest zaplecze socjalno-techniczne. Na terenie widowni mają pojawić się ławki i kosze, a teren będzie oświetlony. Teren parku ma być zrewitalizowany. W planach jest pojawienie się nowych ścieżek pieszych i świetlnych tablic z bieżącymi informacjami dotyczącymi miasta.

Wstępny kosztorys całego projektu jest szacowany na 2 mln zł. Zadanie będzie jednak mogło zostać zrealizowane dopiero do ewentualnym uzyskaniu dofinansowania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wtedy do miejskiego budżetu może wpłynąć nawet 70 proc. kosztów całej inwestycji.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

PILNA SPRAWA: Policja poszukuje uciekiniera!
Wciąż potrzebna jest pomoc!
Etyliniarze zapraszają na MotoMikołajki!
Ćwierć wieku z Kapelą Średzioki
Pytamy burmistrza o obwodnicę. Urząd odpowiada