Środa: Doczekają się zakończenia budowy? Fot. Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki

Środa: Doczekają się zakończenia budowy?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Budowa trybuny na nowym średzkim stadionie stanęła w miejscu i nie wiadomo, kiedy ruszy ponownie. Zarząd Polonii apeluje o zakończenie niezbędnych prac do przyszłego roku.

Podczas ostatniej sesji z apelem ze strony władz klubu wystąpił prezes Rafał Ratajczak. Dotyczył on właśnie jak najszybszego ukończenie budowy stadionu.

- Inwestycja rozpoczęła się w pierwszej połowie 2016 r. i wszyscy liczyliśmy, iż w 2019 r. na 100-lecie Polonii Środa nowy stadion zostanie uruchomiony. W tym momencie mijają już ponad cztery lata. Wykonane zostały już najważniejsze i najbardziej kosztowne prace. (…) Nasz klub naprawdę godnie reprezentuje naszą społeczność, a ukończenie budowy stadionu pozwoli piłkarzom, kibicom, przyjeżdżającym gościom przedstawić nasz powiat jako prężny, skuteczny i rozwojowy samorząd – mówił Ratajczak.

Klub apeluje do władz miejskich, aby budowa stadionu zakończyła się za rok, czyli do lata 2021 roku.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku została wybudowana nowa murawa. Jej koszt wyniósł niemal 4 mln zł, a 850 tys. zł z tej kwoty pochodziło z dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Okazuje się jednak, że z murawą są problemy i przy większych opadach deszczu zostaje tam woda. Nie jest więc wykluczone, że firma budująca murawę będzie musiała tam dokonać niezbędnych poprawek, aby można było w przyszłości bez problemów użytkować murawę.

Pozostaje jeszcze kwestia budynku trybuny. Według wstępnych założeń na jego kompleksowe wykończenie potrzebne będzie jeszcze przynajmniej 5 mln zł. W tegorocznym budżecie miejskim zaplanowano 1,3 mln zł, które w dużej części mają zostać przeznaczone na prace instalacyjne. Jak wspominał prezes Rafał Ratajczak, prywatni sponsorzy są gotowi, aby część prac wewnątrz obiektu wykonać z własnych pieniędzy, jednak warunkiem jest wykonanie prac zaplanowanych na ten rok przez miasto.

W tym momencie nie wiadomo jednak, kiedy zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe. Nie jest wykluczone, że nastąpi to po miesiącach wakacyjnych.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja