Środa: Kilka mniejszych remontów w powiecie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Działalność Powiatowego Centrum Inwestycji wzbudza kontrowersje głównie wśród radnych opozycyjnych w obecnej radzie powiatu. Przyjrzeliśmy się temu, jakie inwestycje spółka wykonała w ubiegłym roku.

Odpowiedź na to pytanie przedstawia raport o stanie powiatu średzkiego na 2019 r. Wynika z niego, że spółka wykonywała dwie modernizacje dróg: Pławce-Chłapowo (450 m drogi za 89 999,65 zł), Sulęcinek-Murzynowo Leśne (700 m za 474 152,33 zł), zaprojektowała i wybudowała chodnik w Śnieciskach (85 m za 412 299,99 zł), rozbudowała chodnik w Murzynowie Kościelnym (100 m za 43 500 zł), utwardziła ciąg pieszy w Szrapkach (350 m za 30 216,80 zł), wykonała pierścienie rond i wyspy segregacyjne na rondach przy wieży ciśnień i położyła nakładkę bitumiczną w zatoce autobusowej i miejscach parkingowych na ul. Daszyńskiego (85 m za 47 333 zł).

Co ciekawe, powiatowa spółka przystąpiła tylko do jednego przetargu wspólnie z Firmą Budowlaną Spochacz z Ruszkowa. Oferta na rozbudowę drogi Chwalęcin-Szypłów w kwocie niemal 7 mln zł była droższa niż najtańsza propozycja zakładu Sławomira Begiera w Nekli (5 360 000 zł).

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uwaga! Na drogach może być ślisko
Brak chętnych na budowę dachu
Planowane wyłączenia prądu.
Przygotujesz tytkę dla potrzebujących?
Czy w Brodowie będzie bezpieczniej?