Rumiejki: Sołtys wnioskuje o nową drogę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy Rumiejek są zaniepokojeni stanem drogi gminnej przebiegającej przez główną część wsi. Sołtys Mateusz Czaplicki zaapelował o podjęcie prac remontowych.

Droga gminna w Rumiejkach umożliwia dojazd do zabudowań na terenie wsi oraz stanowi trasę, po której ciągniki dojeżdżają do pól. Nigdy nie doczekała się jednak większego remontu. W ostatnim czasie jej degredacja przyspieszyła, gdy na wsi pojawiła się zawrotka dla autobusów szkolnych. Konsekwencją wykonania nieutwardzonego “zajazdu” było zniszczenie utwardzonej części trasy. 

– Starsi mieszkańcy wspominają, że droga liczy ponad 30 lat, aż dziwne, że do tego momentu utrzymywała się w dobrym stanie, ale na wszystko przychodzi czas. Obecnie jest już mocno zniszczona, dlatego na prośbę mieszkańców zaapelowałem do burmistrza o podjęcie prac naprawczych – mówi sołtys Mateusz Czaplicki. Jego wniosek dotyczy utwardzenia zawrotki autobusowej i odcinka o wymiarach niecałych 100 metrów długości i 6 metrów szerokości.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uwaga! Na drogach może być ślisko
Brak chętnych na budowę dachu
Planowane wyłączenia prądu.
Przygotujesz tytkę dla potrzebujących?
Czy w Brodowie będzie bezpieczniej?