Środa: Czy oni mogą czuć się gorsi?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Budowa drogi przy ul. 1 Sierpnia to jedna z kilku gminnych inwestycji, które są prowadzone w obecnym roku. Okazuje się jednak, że budowa właśnie tej drogi budzi kontrowersje.

Przypomnijmy, że w ramach wygranego postępowania przetargowego inwestycję wykonuje firma Krzysztofa Kukulskiego z Kijewa. Pierwotnie na wykonanie ul. 1 Sierpnia planowano przeznaczyć 444 tys. zł. Oferta przedsiębiorcy była jednak na tyle korzystna, że budowa wyniesie 280 tys. zł.

Zakres inwestycji obejmował pierwszy etap zadania. To nie wszystkim się spodobało. - Z jakiegoś powodu mieszkańcy lewej strony ulicy 1 Sierpnia okazali się gorsi w oczach osób decydujących o inwestycji na tej ulicy od mieszkańców prawej strony tej ulicy – czytamy we fragmencie wiadomości, którą otrzymaliśmy na naszą skrzynkę mailową.

Z naszych informacji wynika, że w ramach oszczędności po dotychczasowych przetargach można było te pieniądze przeznaczyć na dokończenie remontu tej ulicy. Tak się jednak nie stanie i wiele wskazuje na to, że nastąpi to dopiero w przyszłym roku.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek