Powiat: W gminnych sołectwach też się inwestuje

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Urząd Miejski podsumował tegoroczne prace inwestycyjne prowadzone w miejscowościach wokół Środy. Dotyczą one przede wszystkim rozbudowy istniejącej już infrastruktury.

Jednym z obszarów działania są place zabaw i strefy rekreacji. Przy świetlicy w Annopolu pojawiły się nowe urządzenia sprawnościowe. Do końca miesiąca mają pojawić się też elementy do zabawy dla dzieci. Prawdziwym hitem ma być jednak mini-tyrolka, która pojawi się w Chudzicach.

Sporo działo się ostatnio w Zielniczkach. Tam zakończono prace remontowe i elektryczne w budynku świetlicy. Poza nowymi instalacjami elektrycznymi oświetlono też teren przy świetlicy, a przed obiektem wysypano nawierzchnię przeznaczoną pod wykonanie parkingu. Położono też chodnik, a w ramach funduszu sołeckiego zakupiono traktorek do koszenia trawy. Niedługo na pobliskim placu zabaw w tej miejscowości pojawią się też nowe urządzenia do ćwiczeń.

W planach znalazły się też inwestycje drogowe. Wykonane zostały nowe chodniki w Pierzchnicy, Chwałkowie, Mącznikach. Pojawiło się również nowe oświetlenie w Pławcach, Zdziechowicach i Olszewie. Odbiór tych inwestycji nastąpił w ubiegłym tygodni. Oszczędności budżetowe pozwolą też na wykonanie inwestycji oświetleniowych w Dębiczku i Mącznikach. Dodajmy też, że nowa nawierzchnia asfaltowa pojawi się na drodze Urniszewo-Zielniczki i w Tadeuszewie. Umowy na ich wykonanie zostały już podpisane, a wykonawca przygotowuje się do rozpoczęcia remontów.

Obecnie trwają też końcowe prace przy budowie ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego, które powstaje przy szkole podstawowej w Brodowie. Jeszcze w czerwcu wszyscy chętni mieszkańcy sołectwa i nie tylko będą mogli zagrać w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną lub nożną.

Sporo będzie się też działo w Koszutach. Pod koniec roku planowane jest rozpoczęcie prac nad pierwszym etapem budowy wielofunkcyjnego budynku. Obecnie trwa opracowanie dokumentacji technicznej do tej inwestycji. Dodajmy, że część obiektu obsługiwać będzie sołeckie boisko, a druga część posłuży za siedzibę miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek