Środa: Czas na nekielskie inwestycje

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wiele wskazuje na to, że remonty dwóch odcinków powiatowej drogi wykona firma spoza powiatu średzkiego. Złożyła ona najkorzystniejsze oferty w przetargach.

Firmy z pobliskiej gminy Nekla dość mocno angażują się w średzkie przetargi na drogowe inwestycje. Składają po prostu najkorzystniejsze oferty. Tak było też w przypadku remontu 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej od Dębicza do Gablina. Remonty podzielono na dwa postępowania przetargowe. W obu tych przypadkach najkorzystniejsza była propozycje Zakładu Drogowo-Transportowego Sławomira Begiera z Nekli. Oferty złożono na 840 tys. zł i 854 tys. zł przy wstępnych kosztorysach odpowiednio na kwoty 1 178 017,88 zł i 1 135 752,11 zł.

Co ciekawe, do przetargu nie stanęła spółka Powiatowe Centrum Inwestycji. Wcześniej PCI chciało, aby realizacja tych zadań została zlecona bezpośrednio przez powiat. Nie było na to jednak zgody Zarządu Powiatu. Później okazało się, że zadania, które są dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych, muszą być realizowane wyłącznie w formie postępowania przetargowego.

Dodajmy, że będą to kolejne zlecenia dla nekielskiej firmy. Zakład Sławomira Begiera będzie też realizował przebudowę drogi między ul. Topolską i Kosynierów. Wartość tego kontraktu wynosi 2 541 000 zł. Ponadto kolejną inwestycję na terenie miasta będzie realizować inna firma z gminy Nekla, a dokładnie Zakład Robót Wielobranżowych Kubiaczyk. Zadanie dotyczy budowy ścieżki pieszo-rowerowej do skrzyżowania z krajową 11. Inwestycja będzie kosztować 452 405,07 zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Długo trzeba było czekać
Kolegiata rośnie z dnia na dzień
Zostały wycięte drzewa. Dlaczego?
Mieszkańcy nie są zadowoleni z drogi
Średzianin z pandemicznym pamiętnikiem