Środa: Pasieka w mieście już działa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trzy ule stanęły w pobliżu budynku Stacji Uzdatniania Wody na ul. Kórnickiej. Będą one stanowić elementy tzw. miejskiej pasieki, czyli inicjatywy zapoczątkowanej przez burmistrza Piotra Mielocha. W przyszłości będzie ich więcej.

W poniedziałek 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka, doszło do oficjalnego otwarcia tego miejsca. Na terenie zarządzonym przez MPECWiK pojawił się też Grzegorz Mikołajczak. To właśnie on, mając doświadczenie pszczelarskie będzie doglądał pszczoły znajdujące się w ulach.

Jak informuje Urząd Miejski, na wydzielonym terenie znajdują się jak na razie trzy ule, jednak docelowo ma ich być co najmniej 10. Konstrukcji uli zostały wcześniej ozdobione przez dzieci z niemalże wszystkich gminnych przedszkoli. Co istotne, przedszkolaki w przyszłości w pierwszej kolejności będą mogły skosztować miodu z miejskich pasiek.

Obecnie jednak pszczoły oswajają się z nowym terenem. Dodajmy, że w każdym ulu zamieszkuje jedna pszczela rodzina. W miejskich ulach znajduje się obecnie ok. 30 tysięcy pszczół. Ich liczba w jednym ulu to ok. 10 tysięcy, jednak wkrótce może być nawet 7 razy większa.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek