Bank Pekao

Środa: Powstanie nowoczesna biblioteka?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Biblioteka Publiczna w Środzie szykuje się na wielką inwestycję. Opracowana została dokumentacja, powstały wstępne wizualizacje nowego skrzydła biblioteki w centrum miasta. Gmina starać się będzie o dofinansowanie.

- W tej chwili trzy propozycje zostały wysłane do konserwatora zabytków. Oczekujemy od niego nie tyle wyboru ile pewnej dyskusji odnośnie tego, jakie elementy z poszczególnej oferty mogłyby znaleźć się w wersji ostatecznej i które są do przyjęcia przez konserwatora. Parter będzie dla organizacji pozarządowych, na 1 piętrze biblioteka i duża czytelnia, na ostatnim sala koncertowo – konferencyjna. Jest też pomysł na ogródek dachowy z kawiarenką oraz być może pomieszczenie dla klubu astronomicznego – mówi Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Nadzoru Technicznego w Urzędzie Miejskim w Środzie.

Pod koniec wakacji ma być już gotowy projekt w takiej formie, która pozwoli na budowę. Na przełomie sierpnia i września prawdopodobnie pojawi się pewna forma dofinansowania. Urząd Miejski chce być gotowy do złożenia wniosku o środki zewnętrzne na potencjalną budowę.

- W tej chwili projektant rozstrzyga obiekt konstrukcyjnie. Ważne jest przeprowadzenie badań gruntu z uwagi na to, że jest to stare miasto i dla postawienia takiego budynku są obowiązkowo badania gruntowe, żeby można było wybrać rodzaj fundamentowania. Co do elewacji, to ostateczną decyzję podejmuje konserwator – tłumaczy Michał Orłowski.

 Trzy propozycje projektu załączyliśmy poniżej. 

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Potencjalny morderca w areszcie
Sprzedaż alkoholu w ubiegłym roku
Tą tragedią żyło tysiące średzian. Czy dziś jej życie może stać się przykładem świętości?
Wielki Post, czyli czas nawrócenia się
Henriquez na dłużej w Polonii!