Środa: Punkt paszportowy oficjalnie otwarty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzisiaj (w czwartek 28 maja) do Środy przyjechał wojewoda wielkopolski, Łukasz Mikołajczyk. Jednym z kilku punktów jego odwiedzin było otwarcie punktu paszportowego.

Będzie to dziesiąty Tererowy Punkt Paszportowy w województwie wielkopolskim. - Oddalony od Poznania o 35 km punkt pozwoli przejąć część społeczności lokalnej, która składa wnioski w Poznaniu. Klienci z powiatów średzkiego, śremskiego, jarocińskiego, czy wrzesińskiego, składający dotychczas wnioski paszportowe w Poznaniu, uzyskają możliwość złożenia tych wniosków w lokalizacji bliższej swojego miejsca zamieszkania. Według szacunków w TPP w Środzie Wielkopolskiej przyjmowanych będzie około 900 wniosków paszportowych miesięcznie, co znacząco usprawni pracę oddziału paszportów w stolicy Wielkopolski - czytamy na stronie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Bezpośredni obsługa klientów w punkcie paszportowym przy ul. Żwirki i Wigury rozpocznie się w piątek 29 maja. W średzkim punkcie będzie można: złożyć wniosek o wydanie dokumentu paszportowego (z wyłączeniem paszportu tymczasowego) uiszczając opłatę paszportową kartą płatniczą przy stanowisku obsługi (prowizja w wysokości 2 zł od transakcji), odebrać paszport, zgłosić utratę lub zniszczenie paszportu, wyrazić zgodę na wydanie paszportu dla osoby małoletniej lub ubezwłasnowolnionej i zwrócić paszport osoby zmarłej lub znaleziony.

Co istotne, przyjmowani są wyłącznie klienci umówieni uprzednio na wizytę drogą telefoniczną pod numerem 61 854 14 99 czynnym od czwartku 28 maja od godz. 12.00. W przypadku braku możliwości uzyskania połączenia telefonicznego możliwy jest kontakt drogą elektroniczną pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek