Środa: Co będzie z remontem drugiego peronu?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło program budowy 200 przystanków. W planach jest kilka wielkopolskich lokalizacji. Okazuje się jednak, że ta inicjatywa nie obejmie Środy.

Rządowy program obejmie m.in. pobliski powiat wrzesiński. W planach jest m.in. budowa nowego przystanku w Białężycach (gm. Września) i remont trzech przystanków kolejowych w Książnie, Miłosławiu i Orzechowie (gm. Miłosław). Wśród zaproponowanych lokalizacji nie ma Środy, a przecież mieszkańcy miasta i nie tylko od wielu lat czekają na remont drugiego peronu.

Kiedy można spodziewać się remont peronu w Środzie? - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. systematycznie podnoszą komfort podróży m.in. poprzez modernizację peronów na stacjach i przystankach. Obecnie analizujemy możliwości inwestycyjne w przyszłej perspektywie. Lista projektów przeznaczonych do realizacji zostanie opracowana m.in. w zależności od dostępnych źródeł finansowania – informuje Radosław Śledziński z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe. Taka odpowiedź oznacza jedno – termin remontu staje się wielką niewiadomą.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek