Tadeuszewo: Przebudowa jednak rozpoczęta

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wiele wskazuje na to, że już wkrótce wycinka drzew przy drodze wojewódzkiej nr 432 stanie się faktem. Rozpoczęto już pierwsze prace przy inwestycji w Tadeuszewie.

Obecnie roboty trwają w pobliżu jezdni właśnie w tej miejscowości. Dla kierowców jest to spore utrudnienie ze względu na obowiązujący ruch wahadłowy. Jak już wcześniej informowaliśmy na remontowanym odcinku drogi z Tadeuszewa do Grzymysławic (pow. wrzesiński) łącznie ma zostać wyciętych ponad 600 drzew. Do marszałka województwa wielkopolskiego trafiła petycja, której inicjatorem był wielkopolski oddział Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu.

Autorzy wskazują w niej, że można przeprowadzić zmiany w projektowanej inwestycji i tym samym zachować aleje drzew. - Domagamy się narzucenia projektantom drogi wprowadzenia zmian w projekcie na odcinkach gdzie istnieje aleja o łącznej długości ok. 3,5 km. Celem powinno być jej zachowanie a nie całkowite zniszczenie – czytamy we fragmencie cytowanego pisma.

Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego twierdzi, że powodem planowanej wycinki jest lokalizacja drzew kolidująca z planowanym układem drogowym. - W obecnym stanie zaawansowania inwestycji nie jest możliwe wprowadzenie zmian w przyjętych rozwiązaniach projektowych, ponieważ skutkowałoby to z koniecznością zmiany decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, pozyskaniem nowych decyzji, pozwoleń wodnoprawnych, wykonaniem nowych projektów podziału, wykonaniem zmiany projektów budowlanych i wykonawczych, wystąpieniem z nowym wnioskiem o wydanie decyzji ZRID – wskazuje.

- Konsekwencją wprowadzenia takich zmian byłaby niezgodność ze złożonym wnioskiem o dofinansowanie inwestycji ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, wstrzymanie realizacji rozpoczętego przedsięwzięcia i utrata dotacji. Z uwagi na konieczność racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi powyższa sytuacja jest niedopuszczalna – kończy Jankowiak. Wartość inwestycji ma wynieść 36 mln zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Brak chętnych na budowę dachu
Planowane wyłączenia prądu.
Przygotujesz tytkę dla potrzebujących?
Czy w Brodowie będzie bezpieczniej?
Albo bez uprawnień, albo nietrzeźwi