Środa: Mniejsza dotacja dla kolegiaty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niemal 200 tys. zł zostanie w tym roku przeznaczone na restauratorskie prace w gminnych kościołach. Decyzja w tej sprawie zapadła podczas ostatniej sesji rady miejskiej.

Ostatecznie 150 tys. zł trafi do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli do średzkiej kolegiaty. Dodajmy, że jest to kwota o 50 tys. zł mniejsza niż wnioskował o to proboszcz parafii. Przypomnijmy, że konserwatorskie prace w tym obiekcie rozpoczęto w 2018 r. Prowadzone są etapami, a w obecnym roku obejmą one ścianę północną kościoła.

W zakres robót wchodzić będą m.in. oczyszczanie powierzchni murów, dezynfekcja, wzmocnienie cegieł, uzupełnienie cegieł i kształtek ceglanych i ubytków, izolacja fundamentów oraz renowacja drzwi wejściowych do zakrystii świątyni. Całkowity koszt prac oszacowano na 447 384,46 zł.

Dotację w wysokości 40 tys. zł otrzyma też parafia św. Michała Archanioła w Winnej Górze. W tej świątyni prace budowlane w obecnym roku oszacowano na kwotę dokładnie 126 299 zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek