Środa: Liczne zmiany na Łazienkach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zakończyły się prace wykończeniowe w pobliżu nowego parku Łazienki. Dotyczyły one przede wszystkim połączenia starszej części z nowym parkiem tematycznym.

Głównym punktem jest odnowienie mostku znajdującego się nad rzeką Moskawą. Kładka została już odnowiona. Na początku ubiegłego tygodnia zamontowano nowe balustrady. Pojawiła się też nowa nawierzchnia z drewna, a samo przejście będzie też dodatkowo oświetlone. Przy mostku nastąpiło uzupełnienie brakujących fragmentów drogi z kostki brukowej.

Zakończyła się też budowa dwóch nowych przejść dla pieszych na zachodniej ramie miasta, a dokładniej przy ul. Dmowskiego. Powstały one w pobliżu Górki Wojtaszaka (jedno między nowym parkiem Łazienki i górką, a drugie w pobliżu tamy przy średzkim jeziorze). Są to tzw. przejścia aktywne ze światłami pulsacyjnymi. Takie rozwiązanie jest też zastosowane przy przejściu na ul. Popiełuszki (w pobliżu Biedronki). Dodajmy też, że na Górce Wojtaszaka obecnie trwa budowa drewnianej platformy widokowej. Prace wkrótce powinny się zakończyć.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek