Środa: Coraz więcej ledowego oświetlenia

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Władze gminy planują wymianę oświetlenia we wszystkich obiektach sportowych. W dłuższej perspektywie ma to przynieść znaczące oszczędności dla miejskiego budżetu.

Z danych, które uzyskaliśmy od Michała Orłowskiego, naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień wynika, że we wszystkich gminnych szkołach przeprowadzono audyty energetyczne. Przy nowym ledowym oświetleniu gmina może liczyć nawet na 60-procentowe oszczędności. Zanim jednak one się pojawią, należy dokonać wymiany lamp. W każdym z tych obiektów w ciągu 20-22 miesięcy nakłady finansowe mają się zwrócić i od tego momentu pojawią się oszczędności. Ma to być połowa kwoty, która teraz jest pobierana na prąd czynny w oświetleniu obiektów.

W pierwszej kolejności nastąpiła wymiana oświetlenia w hali przy szkole podstawowej nr 2. Jest już poszukiwany wykonawca tego zadania, a inwestycja ma kosztować 24 tys. zł. Dodajmy też, że oświetlenie ledowe pojawiło się niedawno wokół średzkiego jeziora. Firma Lena Lightning na własny koszt wymieniła 70 sztuk dotychczasowego oświetlenia.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek