Środa: Komunalka z nowym sprzętem

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zakład Gospodarki Komunalnej dokonuje kolejnych zakupów nowego sprzętu. Będzie on wykorzystywany przy pracach wykonywanych przez pracowników firmy.

Ponad 106 tys. zł kosztowała nowa kosiarka, która będzie wykorzystywana przy wykaszaniu trawy na terenach miejskich. To największa tegoroczna inwestycja dokonana przez Zakład Gospodarki Komunalnej. - To kosiarka samojezdna Buffalo 124 Petrol. Kosi 1,5 ha płaskiej powierzchni w 1 godzinę, niezależnie od wilgotności trawy). Pojemność kosza to 600 litrów. Kosiarka posiada system samo rozładunku, a kosz jest podnoszony na wysokość maksymalnie 1,8 metrów – informuje Jakub Litke z Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Do innych tegorocznych zakupów należy też zaliczyć kontener asenizacyjny (67 tys. zł), samochód specjalistyczny dla brygady malarzy drogowych (28 tys. zł) i beczkę asenizacyjną do podlewania nasadzeń (10 tys. zł). W planach jest dostawa i montaż tuza do ciągnika (12 tys. zł). Sporo innych inwestycji jest też dokonywanych do miejskich pływalni. Dokonano już dostawy i montażu nowej sauny na podczerwień (19 tys. zł). W najbliższym czasie dojdzie również do modernizacji głównej rozdzielni elektrycznej (58 tys. zł), dostawy i montażu zasobników ciepłej wody użytkowej (36 tys. zł), modernizacji centrali wentylacyjnej na basenie (31 tys. zł) i w szatniach (14 tys. zł). Dodajmy, że prace są prowadzone podczas technologicznej przerwy na pływalni. Ze względu na pandemię koronawirusa i zamknięcie basenu, jej termin uległ przyspieszeniu.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja