Środa: Podwyższone przejścia w mieście

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na trzech średzkich ulicach nastąpiły zmiany przy przejściach dla pieszych. Zostały one wyniesione. Ma to spowodować spowolnienie ruchu samochodowego.

Inwestycję zrealizowano w ubiegłym tygodniu na ul. Czerwonego Krzyża (w pobliżu przychodni), na ul. Wiosny Ludów (naprzeciw kościoła) i na ul. Popiełuszki (w pobliżu Biedronki). Przejścia wykonano na podobieństwo wcześniej powstałego wyniesienia na ul. Kilińskiego. Ich realizacją zajęło się przedsiębiorstwo Lider Usług Komunalno-Samorządowych w Środzie. Koszt budowy trzech progów zwalniających zamknął się w kwocie 15 tys. zł.

Dodajmy też, że jeszcze w najbliższych miesiącach na przejściu przy ul. Popiełuszki zostanie wykonane specjalne oznakowanie w ramach tzw. aktywnego przejścia dla pieszych. Dodatkowo nowe przejście powstanie też przy ul. Dmowskiego w pobliżu Górki Wojtaszaka. Całkowity koszt inwestycji ma wynieść ponad 50 tys. zł. Oznakowaniem zajmie się firma Jazet ze Śremu, która wykonywała już wcześniej m.in. przejście dla pieszych z detektorem na ul. Weychana.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek