Wydrukuj tę stronę

Środa: Kilku chętnych na budowę kanalizacji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Znamy oferty złożone w postępowaniu przetargowe na budowę kanalizacji deszczowej na Osiedlu Kwiatów Polnych. To kontynuacja ubiegłorocznej inwestycji w tym rejonie.

Zamówienie obejmuje budowę kanalizacji deszczowej wraz z odwodnieniem drogi na ulicach: Bławatkowej, Makowej, Stokrotkowej, Rumiankowej, Wrzosowej i Fiołkowej. W dokumentach przetargowych wyraźnie zaznaczono, że jest to kontynuacja inwestycji z 2019 roku. Wstępny kosztorys inwestycyjny ujęty w przetargowej dokumencie w kwocie 725 tys. zł.

Do postępowania przetargowego zgłosiło się łącznie osiem firm. Tylko dwie z propozycji były korzystniejsza niż wspomniany kosztorys. Najkorzystniejsza oferta należała do Przedsiębiorstwa Budowlanego KAN-BUD z Tuliszkowa. Firma za wykonanie wszystkich niezbędnych robót zaproponowała 573 500,23 zł. Poniżej wstępnego kosztorysu uplasowała się również firma Pub Brukpol ze Strzelec Wielkich z ofertą na kwotę 718 834,19 zł. Niewiele więcej proponował Lider Usług Komunalno-Samorządowych ze Środy (725 564,70 zł). Z kolei najdroższa oferta w tym przetargu należała do przedsiębiorstwa Wuprinż z Poznania. Była ona ponad dwukrotnie wyższa i wyniosła dokładnie 1 515 484,57 zł. Teraz wszystkie przedstawione oferty zostaną sprawdzone pod kątem formalnym i prawdopodobnie w pierwszych dniach kwietnia dojdzie do podpisania umowy z wykonawcą. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja będzie gotowa do końca lipca.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku postępowanie przetargowe dotyczyło budowy pierwszej części kanalizacji deszczowej odwodnienia drogowego części ulicy Bławatkowej i Nagietkowej. Zakres zamówienia obejmował: wykonanie sieci kanalizacji w ramach istniejącej instalacji w rejonie ulicy Topolskiej ze zlewnią do Rowu Topolskiego, rozwinięcie jej w części ul. Bławatkowej na odcinku od istniejącej studni poprzez przejście pod drogą powiatową do ul. Fiołkowej oraz połączenie z istniejącą kanalizacji deszczową w ul. Nagietkowej. Prace kosztowały ponad 400 tys. zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.