Środa: Kilku chętnych na budowę kanalizacji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Znamy oferty złożone w postępowaniu przetargowe na budowę kanalizacji deszczowej na Osiedlu Kwiatów Polnych. To kontynuacja ubiegłorocznej inwestycji w tym rejonie.

Zamówienie obejmuje budowę kanalizacji deszczowej wraz z odwodnieniem drogi na ulicach: Bławatkowej, Makowej, Stokrotkowej, Rumiankowej, Wrzosowej i Fiołkowej. W dokumentach przetargowych wyraźnie zaznaczono, że jest to kontynuacja inwestycji z 2019 roku. Wstępny kosztorys inwestycyjny ujęty w przetargowej dokumencie w kwocie 725 tys. zł.

Do postępowania przetargowego zgłosiło się łącznie osiem firm. Tylko dwie z propozycji były korzystniejsza niż wspomniany kosztorys. Najkorzystniejsza oferta należała do Przedsiębiorstwa Budowlanego KAN-BUD z Tuliszkowa. Firma za wykonanie wszystkich niezbędnych robót zaproponowała 573 500,23 zł. Poniżej wstępnego kosztorysu uplasowała się również firma Pub Brukpol ze Strzelec Wielkich z ofertą na kwotę 718 834,19 zł. Niewiele więcej proponował Lider Usług Komunalno-Samorządowych ze Środy (725 564,70 zł). Z kolei najdroższa oferta w tym przetargu należała do przedsiębiorstwa Wuprinż z Poznania. Była ona ponad dwukrotnie wyższa i wyniosła dokładnie 1 515 484,57 zł. Teraz wszystkie przedstawione oferty zostaną sprawdzone pod kątem formalnym i prawdopodobnie w pierwszych dniach kwietnia dojdzie do podpisania umowy z wykonawcą. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja będzie gotowa do końca lipca.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku postępowanie przetargowe dotyczyło budowy pierwszej części kanalizacji deszczowej odwodnienia drogowego części ulicy Bławatkowej i Nagietkowej. Zakres zamówienia obejmował: wykonanie sieci kanalizacji w ramach istniejącej instalacji w rejonie ulicy Topolskiej ze zlewnią do Rowu Topolskiego, rozwinięcie jej w części ul. Bławatkowej na odcinku od istniejącej studni poprzez przejście pod drogą powiatową do ul. Fiołkowej oraz połączenie z istniejącą kanalizacji deszczową w ul. Nagietkowej. Prace kosztowały ponad 400 tys. zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?