Środa: Hospicjum w budowie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ze względu na panującą epidemię koronawirusa odwołano tegoroczną akcję „Pola Nadziei”, która miała wspomóc nieustannie budowane hospicjum im. Piotra Króla w Środzie.

Termin nowej akcji nie jest jeszcze znany. Warto jednak wspomnieć o dotychczasowych pracach przy budowie hospicjum, których dokonano przy ul. Lotniczej. - Wykonano podpodłogową instalację kanalizacji, położono przewody instalacji elektrycznej, otynkowano ściany wewnętrzne, ocieplono ściany zewnętrzne i zamontowano rynny i rury spustowe. Aktualnie kontynuowane są prace z zakresu wewnętrznych instalacji sanitarnych, a wkrótce wykonana zostanie elewacja – informuje Barbara Król, prezes Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla.

Wartość księgowa obiektu na ul. przy Lotniczej wynosi obecnie prawie 1,7 mln zł. Oczywiście jego rynkowa wartość jest znacznie większa. Na wykończenie budynku i otoczenia według wstępnego kosztorysu z lutego 2018 r. potrzebne jest przynajmniej 5,2 mln zł. Dzisiaj ta kwota oczywiście jest większa. Budowę hospicjum można wspomóc m.in. przez przekazanie jedna procenta podatku.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek