Środa: Nowe lampy na kilku osiedlach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minionym tygodniu nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na rozbudowę ulicznego oświetlenia w gminie. Zakres tej inwestycji będzie podzielony na trzy różne etapy.

Pierwsza część zadania obejmie tzw. Osiedle Kwiatów Polnych w Środzie. Oświetlenie powstanie w rejonie ul. Nagietkowej, Tulipanowej, Sasankowej i Miętowej. – Powstaną tam łącznie 34 nowe punkty świetlne. Będzie to nowe oświetlenie ledowe na słupach o wysokości 9 metrów – informuje Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim. Budowa 12 nowych lamp ma nastąpić w Pławcach-Zdziechowicach. Z kolei w Olszewie w planach jest również montaż następnych 12 punktów świetlnych. Część z nich ma nastąpić na drogach wewnętrznych, a części w pobliżu drogi powiatowej. W tych sołectwach też powstanie oświetlenie ledowe.

W trwającym właśnie postępowaniu przetargowych swoje oferty na wykonanie inwestycji złożyło łącznie 11 przedsiębiorstw. Na pierwszy zakres zadania, czyli budowę oświetlenia na arteriach w pobliżu ul. Topolskiej zarezerwowano 229 300 zł. Najkorzystniejsza oferta wpłynęła od Zakładu Instalatorstwo Elektryczne Tadeusz Domin z Cielczy (145 140 zł). Ta firma złożyła też najtańszą propozycję wykonania inwestycji w Olszewie. Tutaj wstępnie zarezerwowano 78 700, a oferta firmy z Cielczy wynosi dokładnie 53 400 zł. Z kolei na inwestycję w Pławcach przeznaczono wstępnie 78 700 zł. W tym przypadku najtańsza propozycja należy do firmy Energorad Radosław Gołuch ze Środy (38 399,94 zł). Oferty będą teraz weryfikowane pod kątem formalnym.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja