Środa: Będzie asfalt na kolejnych drogach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Remont czterech dróg gminnych w technologii asfaltowej został zawarty przez pracowników Urzędu Miejskiego w niedawno ogłoszonym postępowaniu przetargowym.

Jedną z części wspomnianej inwestycji będzie przebudowa drogi gminnej w Koszutach wraz z odwodnieniem liniowym. Przypomnijmy, że mieszkańcy wielokrotnie apelowali o poprawę stanu drogi w pobliżu ich zabudowań. Wskazywali, że po opadach deszczu droga jest nieprzejezdna i wnioskowali o wykonanie nawierzchni asfaltowej, a także odwodnienie wspomnianego odcinka. W ubiegłym roku zrealizowano część prac. Pojawiła się nowa nawierzchnia po tzw. powierzchniowym spryskaniu. Remont kosztował 58 tys. zł, ale ta inwestycja nie była zadowalająca.

Urzędnicy zaproponowali wówczas rozwiązanie problemu wlewania się wody na posesję. Ma nim być wykonanie asfaltu wraz z odwodnieniem, czyli wykonaniem tzw. studni osadnikowych. Była to jedna z propozycji do budżetu gminy w 2020 r., która ostatecznie została zaakceptowana przez radnych i jednocześnie jest jednym z elementem tego przetargu. Dodajmy, że według wstępnego kosztorysu, podanego przez wydział inwestycyjny, koszt remont tej drogi ma wynieść 340 tys. zł.

Druga część omawianego zamówienia dotyczy przebudowy nawierzchni ul. Jana Polskiego i części ul. Paderewskiego w Środzie. To teren tzw. dworca autobusowego, na którym obecnie występują liczne ubytki w nawierzchni. Zwracali na to uwagę okoliczni mieszkańcy. W tej sprawie zostało wysłane m.in. pismo do burmistrza Piotra Mielocha. Ponadto w ramach planowanej inwestycji nastąpi przebudowa ul. Brzechwy w Środzie i budowa drogi przy ul. 1 Sierpnia. Dodajmy, że w planie zamówień publicznych na 2020 rok na tę inwestycję zarezerwowano 760 tys. zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek