Wydrukuj tę stronę

Koszuty: Nadal bez odwodnienia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Często wskazują na problemy związane z przejezdnością po ulewnych deszczach. Nie jest wykluczone, że w przyszłym roku doczekają się gruntownej poprawy stanu drogi.

Powracamy do tematu problemu związanego z drogą w Koszutach między domami o numerach 32-37, która była nieutwardzona. Po opadach deszczu woda bardzo często wlewała się na posesje, dlatego mieszkańcy tej części Koszut wnioskowali o wybudowanie nawierzchni asfaltowej wraz z odwodnieniem wspomnianego odcinka. W tym roku prace zostały częściowo wykonane. Pojawiła się nowa nawierzchnia po tzw. powierzchniowym spryskaniu. Remont kosztował 58 tys. zł.

Ta inwestycja nie zadowoliła jednak mieszkańców. - Wylali tam jakąś śmieszną wylewkę i wysypali na to kamyszki. Uderzają one w karoserię auta, a woda jak płynie na posesje, tak płynęła. Kto płaci za takie marnotrawstwo publicznych pieniędzy? - czytamy w wiadomości, którą otrzymaliśmy na naszą redakcyjną skrzynkę. Uwagi od czytelnika skierowaliśmy do Urzędu Miejskiego.

Jak informuje Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień, kwestia odwodnienia nie była brana pod uwagę przy prowadzeniu remontu drogi. Temat kanalizacji deszczowej jest kosztowny. Wymagałoby to wybudowania 700-metrowego odcinka prowadzące aż do Strugi Średzkiej, co mogłoby kosztować ponad milion złotych. Urzędnicy skłaniają się jednak do wykonania tzw. studni osadnikowych. Mają one rozwiązać problem wlewania wody na posesję. Inwestycja jest planowana razem z wykonaniem nawierzchni asfaltowej. Została ona zgłoszona jako wniosek do budżetu na przyszły rok. Jej wstępny kosztorys wynosi 360 tys. zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.