Środa: Pierwszy etap kanalizacji na ukończeniu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zbliża się zakończenie kolejnego etapu budowy kanalizacji w rejonie Osiedla Kwiatów Polnych w Środzie. W przyszłym roku prawdopodobnie dojdzie do kontynuacji zadania.

Przypomnijmy, że realizowana inwestycja dotyczy budowy pierwszej części kanalizacji deszczowej i odwodnienia drogowego części ulicy Bławatkowej i Nagietkowej. W zakresie zamówienia znalazło się: wykonanie sieci kanalizacji w rejonie ulicy Topolskiej ze zlewnią do Rowu Topolskiego, rozwinięcie jej w części ul. Bławatkowej na odcinku od istniejącej studni poprzez przejście pod drogą powiatową do ul. Fiołkowej i połączenie z istniejącą kanalizacji deszczową w ul. Nagietkowej. Koszt tej inwestycji wyniesie dokładnie 414 661,29 zł. Prace zostaną zakończone do 8 października.

Prawdopodobnie inwestycja doczeka się kontynuacji w następnym roku. Jak poinformował nas Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim, wstępny plan zakłada wybudowanie kanalizacji deszczowej w dalszej części ul. Bławatkowej i na przyległych: Fiołkowej, Makowej, Rumiankowej i Stokrotkowej. Kosztorys wynosi ok. 750 tys. zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 16 maja
Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia