Mieszkańcy Osiedla Kwiatów Polnych doczekają się budowy kolejnego odcinka kanalizacji. Mieszkańcy Osiedla Kwiatów Polnych doczekają się budowy kolejnego odcinka kanalizacji.

Środa: Są oferty na kanalizację

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Otwarto oferty w przetargu na budowę dróg gminnych w rejonie ul. Bławatkowej i ul. Nagietkowej.

Przetarg dotyczył budowy pierwszej części kanalizacji deszczowej odwodnienia drogowego części ulicy Bławatkowej i Nagietkowej w Środzie. W zakresie zamówienia jest: wykonanie sieci kanalizacji w ramach istniejącej instalacji w rejonie ulicy Topolskiej ze zlewnią do Rowu Topolskiego, rozwinięcie jej w części ul. Bławatkowej na odcinku od istniejącej studni poprzez przejście pod drogą powiatową do ul. Fiołkowej i połączenie z istniejącą kanalizacji deszczową w ul. Nagietkowej.

W postępowaniu przetargowym do Urzędu Miejskiego wpłynęło łącznie sześć ofert. Najkorzystniejsza z nich należy do firmy Pub Brukpol ze Strzelec Wielkich (414 661,29 zł). Jest to propozycja, która jest niższa niż wstępny kosztorys planowany na tę inwestycję, który wynosi 498 tys. zł. W przetargu złożono też trzy inne oferty, które są niższe niż wspomniany kosztorys: Fretless z Dziećmierowa ( 473 857,50 zł), Complex Instal ze Śremu (479 700 zł) i konsorcjum firm Infradog i Rokan z Chodzieży (486 936,73 zł). Znacznie powyżej planowanej kwoty są dwie pozostałe oferty: Puh Wer-Kop z Jarocina (612 540 zł) i Firma Budowlana Spochacz ze Środy (651 000 zł).

Przypomnijmy, że inwestycja jest możliwa dzięki oszczędnościom po przetargu na budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej w rejonie ul. Akacjowej. Istotna była też determinacja mieszkańców tzw. Osiedla Kwiatów Polnych, którzy dwukrotnie w tej kadencji spotkali się z radnymi.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 16 maja
Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia