Wydrukuj tę stronę
W nowym parku Łazienki zasadzono już drzewa i wybudowano chodniki. W nowym parku Łazienki zasadzono już drzewa i wybudowano chodniki.

Park na ukończeniu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prawdopodobnie na początku czerwca będzie można całkowicie korzystać z nowego parku, który jest budowany na średzkich Łazienkach w pobliżu jeziora.

Teren przypomina jeszcze plac budowy, ale część elementów została już wykonana. Można już spacerować po wykonanych chodnikach i przysiąść na ławkach. Nastąpiły też liczne nasadzenia nowych drzew i montaż koszy na śmieci. Niedokończony jest jeszcze tzw. park tematyczny, w którego skład będzie wchodzić łącznie 30 budek lęgowych dla ptaków, tyle samo poidełek i 10 „hoteli” dla owadów.

W pobliżu powstającego parku budowany jest też skatepark, który będzie składał się z kilku betonowych elementów. Zostały one już zamontowane, a wykonawcy pozostały jedynie prace w pobliżu obiektu. Jak poinformował nas Waldemar Owczarzak, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej, czas na wykonanie inwestycji mija 30 czerwca. Jednak tempo prac jest znacznie szybsze niż przewiduje to harmonogram. Nie jest wykluczone więc, że do 1 czerwca budowa skateparku będzie zakończona.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.