W pobliżu ul. Bławatkowej i Nagietkowej powstanie kolejny fragment kanalizacji. W pobliżu ul. Bławatkowej i Nagietkowej powstanie kolejny fragment kanalizacji.

Pół miliona na Bławatkową i Nagietkową

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Starania mieszkańców Osiedla Kwiatów Polnych przynoszą pierwsze efekty. Zostanie na tym terenie bowiem wykonany fragment kanalizacji deszczowej. Pozwolą na to oszczędności w budżecie.

W ostatnich dniach kwietnia urzędnicy rozstrzygnęli przetarg na rozbudowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej na kilku ulicach w rejonie ul. Akacjowej. Przypomnijmy, że koszt inwestycji wyniesie blisko 2,4 mln zł. Według wstępnego kosztorysu, wykonanie niezbędnych prac miało kosztować 2,9 mln zł. Oznacza to, że w budżecie gminnym pojawiło się nieco ponad 500 tys. zł oszczędności.

- Jeżeli rada miejska zgodzi się na naszą propozycję, planujemy przenieść tę kwotę pozostałą z oszczędności. Na początku czerwca będziemy mogli przygotować przetarg, który wyłoni wykonawcę robót. Prawdopodobnie wykonawca będzie mógł wejść na plac budowy w sierpniu. Prace mają potrwać trzy miesiące, a ich zakończenie planowane jest do końca października – informuje Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim.

Można spodziewać się, że radni pozwolą na zapowiadane zmiany. Wynika to ze sporej determinacji mieszkańców osiedla, którzy podejmują ten temat od początku obecnej kadencji. - Wykonane będzie połączenie ze zrealizowanym w roku ubiegłym odcinkiem łączącym zlewnię, czyli Rów Topolski z ulicą Topolską. Ten odcinek o długości około 700 m kosztował gminę ok. 500 tys. zł. Teraz nastąpi przedłużenie do osiedla w rejonie ul. Nagietkowej i włączenie do wcześniej wykonanych 200 m kanalizacji. Drugi odcinek wykonany zostanie w rejonie ul. Bławatkowej. Chcemy w tym miejscu wykonać ok. 200-250 m kanalizacji deszczowej – dodaje Michał Orłowski.

Urzędnicy w najbliższym czasie spróbują też powalczyć o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych czyli nowego rządowego programu, aby sfinansować budowę dróg w rejonie Osiedla Kwiatów Polnych. Przypomnijmy, że wstępny kosztorys całej inwestycji w tym rejonie wynosi 7 mln zł. Do tej pory zaplanowano 16 tys. zł na wykonanie niezbędnej dokumentacji.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 16 maja
Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia