Pierwszy etap budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej powinien zakończyć się w pierwszych dniach lipca. Pierwszy etap budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej powinien zakończyć się w pierwszych dniach lipca.

Jest umowa na wykonanie kolektorów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czwartek 30 kwietnia burmistrz Piotr Mieloch podpisał umowę na rozbudowę kolektorów sanitarnych i deszczowych z odbudową ulic w Środzie.

Wykonawcą została firma FUR-BUD Joanna Furmianiak-Misiak i Karol Misiak z Żerkowa. Sieć kanalizacji sanitarnej zostanie rozbudowana w rejonie ulic: Liliowej, Konwaliowej, Akacjowej, Jaśminowej, Tulipanowej, Kalinowej, Kórnickiej, Stachury i Hłaski.

Termin wykonania umowy ustalono na 150 dni od dnia jej zawarcia. Etap pierwszy, na który składa się budowa sieci na ul. Liliowej, Konwaliowej i Akacjowej ma być gotowy już po 73 dniach. Koszt inwestycji wyniesie 2.391.000,00 zł. Dzięki przystąpieniu do projektu unijnego, gmina uzyska częściowy zwrot poniesionych kosztów.

Warto przypomnieć, że najtańsza ze złożonych ofert w przetargu należała do firmy PUB BRUKPOL i miała wartość 1 444 020 zł. Została ona jednak odrzucona ze względu na braki formalnie, podobnie jak druga najtańsza oferta zaproponowana przez firmę PLENERBUD w kwocie 2 152 500 zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja