Znaczna część drzew została już wycięta w pobliżu Zaniemyśla. Znaczna część drzew została już wycięta w pobliżu Zaniemyśla.

Nie będzie nowych drzew?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nie jest wykluczone, że na części drogi wojewódzkiej między Środą i Zaniemyślem nie pojawią się nowe nasadzenia.

Jak poinformowała nas Kinga Hedrych, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, wójt gminy Zaniemyśl, Krzysztof Urbas, nie nałożył obowiązku nowych nasadzeń przy drodze. Zupełnie inną decyzję podjął burmistrz Środy, Piotr Mieloch. Włodarz zgodził się na wycinkę, jednak z uwzględnieniem odtworzenia drzewostanu.

Przypomnijmy, że wycinka drzew rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. Było to efektem rozstrzygniętego przetargu w dniu 5 grudnia. - Postępowanie przetargowe dotyczyło sprzedaży drzew „na pniu”, co oznacza, że wyłoniony w przetargu wykonawca wycina drzewa i staje się ich właścicielem – dodaje Kinga Hedrych.

Przetarg wygrała firma Drewno Serwis Krzysztofa Gręzickiego z Kłecka. Za wykonaną usługę przedsiębiorstwo zaproponowało 1101,60 zł. Łącznie na odcinku drogi wojewódzkiej nr 432 między Środą i Zaniemyślem wycięte zostaną 183 drzewa.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek