Czy chodnika przy ul. Gnieźnieńskiej doczeka się remontu? Czy chodnika przy ul. Gnieźnieńskiej doczeka się remontu?

Powiat w obronie chodnika

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na remont chodnika przy ul. Gnieźnieńskiej. Czy jego remont może nie dojść do skutku?

Na początku lipca WZDW ogłosił przetarg na remont chodnika w ciągu drogi DW432, od skrzyżowania z ul. Dmowskiego i Słoneczną do ul. Szlafroka. Na realizację zadania przeznaczono 412 012,41 zł.
30 lipca opublikowano zestawienie ofert. Najtańsza, złożona przez TRAP Przedsiębiorstwo Wielobranżowe s.c. z Poznania, przewyższa jednak planowaną kwotę. Dlatego też starosta Marcin Bednarz wystosował pismo do Pawła Katarzyńskiego, dyrektora WZDW, w którym zwrócił się z prośbą o pozytywne rozpatrzenie oferty i zwiększenie środków na zadanie (o 18 487,60 zł). Podkreślił również, że powiat średzki planuje w ostatnim kwartale br. dalszy remont chodnika od ul. Szlafroka do ul. Lotniczej.
Starosta zapewnił też, że obecnie trwają także rozmowy dotyczące założenia oświetlenia od ul. Lotniczej do wsi Ruszkowo. 

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Piłkarski skaut. Opłacalny interes czy wolontariat?
Do 2022 roku powstanie 15 turbin wiatrowych!
Wąskotorówka z sygnalizacją?
Wyłączenia prądu w najbliższych dniach.
Długo trzeba było czekać