Czy mogli powycinać gałęzie drzew?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jeden z Czytelników zadzwonił do naszej redakcji z informacją, że przy Kolegiacie w Środzie prawdopodobnie wycinane będą drzewa. Wybraliśmy się na miejsce, aby to sprawdzić.

Na miejscu zastaliśmy pracowników zbierających gałęzie na placu przed kościołem. Następnie zapytaliśmy ich, czy będzie tu miała miejsce wycinka drzew. Usłyszeliśmy od pracowników, że nie. Zostały jedynie pozbierane suche gałęzie, które spadły drzew, a także wycięte te, które zagrażały parafianom.

- Za wywiezienie suchych gałęzi, które spadły z drzew przy kościele – Bóg zapłać! - informowali w niedzielę po mszach księża.

Czytelnik ponownie zadzwonił do naszej redakcji, ponieważ fakt ten nie dawał mu spokoju.

W celu dalszego sprawdzenia zadzwoniliśmy do Wydziału Zieleni w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków z zapytaniem, czy wszystko przy Kolegiacie działo się zgodnie z prawem.

- Jesteśmy w trakcie postępowania. Sprawdzamy, czy wszystko odbyło się we właściwy sposób – poinformował naszą redakcję Wydział Zielni. Do tematu powrócimy…

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek