Poniosła ich twórczość...albo coś mocniejszego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad miesiąc temu zakończył się remont wiaduktu Średzkiej Kolei Powiatowej. Niewiele czasu potrzebowało „średzkie podziemie artystyczne”, aby nie uszanować czyjejś pracy i swój „talent” pokazać na ekranach wiaduktu.

- Zamalowane ekrany przeciwporażeniowe dostrzegliśmy podczas rutynowej kontroli wiaduktu. Smuci fakt, że są w społeczeństwie osoby, które nie szanują cudzej własności i dokonują czynów chuligańskich. Pozostaje nam przy najbliższej okazji zamalować powstałe grafiki, pewnym rozwiązaniem może być farba hydrofobowa, która pomoże uniknąć podobnych zjawisk w przyszłości – informuje Krzysztof Kubiak z ŚKP.

Kipa od lat jest miejscem spotkań towarzyskich. Wielokrotnie po wjechaniu na wiadukt pociąg zastawał tam pojedyncze osoby, a nawet całe grupy, co stanowi spore niebezpieczeństwo.

- W środowisku kolei prowadziliśmy już rozmowy w kwestii założenia kamery, wtedy sprawców takich zachowań, a także wszelkie spotkania będzie można zgłaszać do odpowiednich służb – mówi Krzysztof Kubiak.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 20 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 19 kwietnia
Problem jest - zgłoszeń nie ma
Koronawirus: Stan na dzień 18 kwietnia
Kiedy pójdziemy do restauracji?