Budowa wbrew woli mieszkańców

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na redakcyjny adres mailowy wpłynęła informacja o budowie prowadzonej na terenie ośrodka LOK-u przy ul. Strzeleckiej. Już w tytule Czytelnik zaznacza, że inwestycja prowadzona jest wbrew woli okolicznych mieszkańców. Poniżej publikujemy list od Czytelnika.

„Chciałbym zwrócić uwagę na realizowaną budowę słupa stacji nadawczej telekomunikacji, która jest realizowana w Środzie Wlkp, w parku na terenie LOK-u, przy ul. Strzeleckiej.
Przez ostatnie lata, wielokrotnie władze miasta zachęcały ludzi do inwestycji na terenie miasta, do przeprowadzki do Środy Wlkp. Wielu udało się skusić, aby oszczędności życia zainwestowali właśnie w tym mieście. Tym bardziej niezrozumiałe wydają się działania władz miasta.

Otóż na terenie LOK-u, przy ul. Strzeleckiej, tuż pod oknami już zbudowanych, bądź właśnie wykańczanych domów (ul. Za strzelnicą) jest stawiany słup przekaźnikowy stacji nadawczej, o wysokości 50 metrów. Teren zielony, niemalże mały park, z pięknym starodrzewem. Miejsce, jakich mało w dzisiejszym, zabetonowanym świecie. Miejsce, które mogłoby zostać wykorzystane dla dobra mieszkańców miasta, właśnie jest bezpowrotnie niszczone. Nasuwa się pytanie, czy ktoś nad tym w mieście panuje? Z jednej strony piękny teren, który mógłby służyć mieszkańcom, warunki zabudowy stricte ustalone pod zabudowę mieszkalną, z drugiej bezmyślne działania władz, które to wszystko niszczą. Nikt nie neguje ogólnej zasadności instalacji takich budowli, zapewne są potrzebne. Ale można to zrobić z głową, rozmyślnym planowaniem i przede wszystkim w czytelnej komunikacji z mieszkańcami. Wolnego miejsca na terenie LOK-u nie brakuje, spokojnie można było ustawić instalację tak, aby nie niszczyła terenu zielonego i nie ingerowała bezpośrednio w życie mieszkańców osiedla za strzelnicą. Urzędnicy miasta unikają kontaktu w przedmiotowej sprawie, niemrawo i z rozbrajającą szczerością informują, że nie brali w ogóle pod uwagę potrzeb i zdania mieszkańców. Najważniejsze, że na papierze wszystko się zgadza.

Jaki jest efekt końcowy? Mieszkańcy zostawieni sami sobie, którzy za chwilę będą mieli za oknami potężną instalację emitującą fale radiowe, włodarze miasta w pełni zadufani i zadowoleni ze swoich działań, bezpowrotnie zniszczony teren parku, który miał szansę stać się wizytówką tej części miasta.

Mam nadzieję, że mieszkańcy miasta powinni poznać tak stosowane praktyki. Z pewnością wpłynie to na potencjalnych inwestorów, którzy dwa razy się zastanowią, zanim rozważą przeprowadzkę i inwestycje w tym mieście”
Czytelnik (Nazwisko do wiadomości redakcji)

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek