Wydrukuj tę stronę

Środa: Problemy z kupnem lekarstw

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Napisała do nas zbulwersowana Czytelniczka, która zaapelowała do farmaceutów. Chodzi o apteki, które są nieczynne w porze nocnej.

- Problem choroby dotyka każdego z nas w mniejszym lub większym stopniu i w każdym wieku. Niestety choroba nie wybiera. Nie znamy dnia ani godziny. Pojawia się i trzeba podjąć walkę. I tu niestety zaczynają się tzw. schody. Temat dotyczy farmaceutów. Problemem nie są recepty które możesz zrealizować w każdej aptece w dzień powszedni....problem to zrealizowanie recepty w godzinach kiedy apteki są już zamknięte. Osobiście dotknął mnie ten problem 15 sierpnia. W głowie nie mieści mi się fakt że w 20 tys. mieście dyżuru nie pełniła ŻADNA apteka!!! Najbliższa wskazana była we Wrześni i Swarzędzu. Dziwi fakt że mając 14 aptek w mieście nie można ustalić dyżuru w jednej? Drodzy Farmaceuci... Czy pomyśleliście o tych którzy z różnych względów nie mają jak zrealizować receptę poza granicami naszego miasta a muszą pilnie wykupić leki? Pomyśleliście o tych którzy jeżdżą po nocach za lekami bo w Środzie apteki są pozamykane? Na usta cisną się inne słowa ale dla mnie oględnie rzecz ujmując to porażka i brak wyrozumiałości wobec odpowiedzialności za czyjeś zdrowie. - czytamy we wiadomości (pisownia oryginalna).

Sprawa bulwersuje średzian od dawna, a my już kiedyś poruszaliśmy ten temat na naszych łamach, ale najwyraźniej nie odniosło to pożądanego przez mieszkańców skutku.

Wiedzieliśmy, że w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu średzkiego radni będą głosować na najbliższej sesji Rady Powiatu. Tak też się stało. Na sesji było 16 radnych. Wszyscy zagłosowali za przyjęciem proponowanego harmonogramu. Tym samym wiadomo, że w najbliższym czasie nadal nie będzie na terenie powiatu apteki czynnej całą dobę.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl