Daniela można było spotkać szczególnie wieczorową porą. Daniela można było spotkać szczególnie wieczorową porą.

Dziki zwierz w Środzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ubiegłym tygodniu docierały do nas informacje dotyczące spacerującego ulicami miasta jelenia, daniela, a nawet renifera. Straż Miejska rozpoznała zwierza.

We wtorek w nocy widziany był na ul. Daszyńskiego. Straż Miejska sprawdziła nagrania monitoringu i potwierdziła, że jest to jednak daniel. Następnego dnia rano zwierzak pojawił się w okolicach ?małego? Orlenu. Nie jest to jego pierwsza wizyta w naszym mieście. Widziany był już 10 listopada.
Strażnicy zawiadomili łowczego. Stwierdził on, że daniel z pewnością nie zagraża mieszkańcom oraz że jego pojawienie się w mieście nie jest niczym nadzwyczajnym. ? Zarówno daniele, jak lisy i dziki są częstymi gośćmi w miastach. Przyzwyczajają się do ludzi i coraz trudniej ?nakłonić? je do wyprowadzki ? mówi komendant Straży Marek Mikołajczak. Tłumaczy też, że łowczy powinni złapać zwierzę i wywieźć do lasu. Na tę chwilę daniel za dnia ukrywa się najprawdopodobniej na polach kukurydzy, a nocą spaceruje po ulicach Środy.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja