Z oczka wodnego codziennie wyławiane są śmieci. Z oczka wodnego codziennie wyławiane są śmieci. fot. Czytelnik

Rybny śmietnik?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na początku lipca otrzymaliśmy zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca Środy, który pisał do nas w związku z oczkiem wodnym w parku Łabędzie. Średzianin twierdził, że jest ono tak zanieczyszczone, że żyjące tam ryby padają. 

Iwona Nagórko-Czwojdrak z Zakładu Gospodarki Komunalnej tłumaczy, że gmina zleca generalne czyszczenie akwenu co kilka lat. Ostatnie takie miało miejsce w 2016 roku. Dodaje także, że zdychanie ryb powodowały nie zanieczyszczenia, a bardzo wysokie temperatury panujące przez ostatnie dwa miesiące, gdyż oczko nie ma żadnego napowietrzania. Jak twierdzi, proces czyszczenia nic by w takiej sytuacji nie pomógł.
– Na bieżąco są też wyławiane butelki, papierki i wszelkie śmieci z oczka, jednak prawie natychmiast pojawiają się kolejne – dodaje.
Owszem, pogoda może nie sprzyjała w ostatnim czasie zwierzętom, ale trzeba przyznać, że zbiornik, w którym żyją ryby i łabędź, jest wielkim śmietnikiem, a to zasługa głównie zachowania mieszkańców miasta.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Mogło dojść do tragedii
Spędź sobotę z wąskotorówką
Cezary Litka ze srebrem
Walczył o życie dziecka. Bohater ze średzkiej Policji.
Policja udaremniła nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę