Teren obejmujący odstępstwo od zakazu spożywania alkoholu. Teren obejmujący odstępstwo od zakazu spożywania alkoholu.

Piwo dozwolone nad jeziorem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miejskiej radni przegłosowali uchwałę w sprawie ustalenia na terenie Środy odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych.

Tak jak do tej pory, w okolicach kąpieliska przy ul. Plażowej (z wyłączeniem boiska i parków) będzie można spożywać napoje alkoholowe. Dokładne granice wyznaczające teren z odstępstwem od zakazu picia alkoholu w miejscu publicznym to linia brzegowa zbiornika wodnego, chodniki pomiędzy parkami a terenem plażowym, fragment ścieżki rowerowej oraz budynek gastronomiczny.
Jak można przeczytać w uzasadnieniu do uchwały, w okresie wiosenno-letnim jest to miejsce o charakterze rekreacyjnym i wypoczynkowym oraz teren wielu imprez plenerowych, a to łączy się ze spożywaniem napojów alkoholowych.
Podczas sesji podjęto też uchwały dotyczące maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu i zasad usytuowania miejsc jego sprzedaży.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja