Już od 1 maja będzie można zobaczyć motorówki na naszym jeziorze. Już od 1 maja będzie można zobaczyć motorówki na naszym jeziorze.

Motorówki wracają na jeziora

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W ubiegłym roku podjęto uchwałę, według której na jeziorach na terenie powiatu można było używać tylko tych łodzi pływających z napędem silnikowym, które należały do powiatu, gminy lub podmiotów prowadzących działalność gastronomiczną w obiektach gminy.

Wojewoda wielkopolski uznał, że podjęta uchwała naruszyła zasady praworządności i legalności, w związku z czym ponownie zmieniono prawo i teraz każdy posiadający odpowiednie uprawnienia będzie mógł pływać motorówką po jeziorach na terenie powiatu. Wprowadzono jednak pewne obostrzenia. Cieszyć się taką rozrywką będzie można od 1 maja do 30 września każdego roku i w odległości nie mniejszej niż 50 m od brzegu jeziora, kąpieliska oraz urządzeń piętrzących.

Warto dodać, że aby pływać motorówką z silnikiem o mocy mniejszej niż 10 kW (13 KM), podobnie jak w przypadku kajaków, rowerów wodnych czy łodzi wiosłowych nie trzeba żadnych uprawnień.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?