Rolnicy zablokowali "jedenastkę". Rolnicy zablokowali "jedenastkę".

Zablokowali "jedenastkę"

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

We wtorek 20 marca, z powodu strajku rolników, na DK11 utworzyły się spore korki w Koszutach.

Na drodze krajowej nr 11 od godziny 10:00 zorganizowany został strajk rolników wspartych przez Unię Warzywno-Ziemniaczaną oraz Stowarzyszenie Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw. Protest odbywał się na przejściu dla pieszych w Koszutach. Rolnicy co pewien czas przepuszczali samochody, jednak nie pozwoliło to uniknąć tworzenia się korków na trasie.
Rolnicy w ten sposób chcą zwrócić uwagę na spadek opłacalności wielu gałęzi produkcji rolniczej. Przyczynia się do tego import tańszych płodów rolnych z zagranicy. Producenci, szczególnie ci uprawiający warzywa, są rozwścieczeni cenami otrzymywanymi od pośredników, które są kilkukrotnie niższe od tych obowiązujących w sklepach.
Rolnicy są w trakcie rozmów z rządem, od którego wymagają, aby zajął się importem produktów rolno-spożywczych do Polski, także importem wewnątrzwspólnotowym w ramach UE.
– Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że do Polski są ściągane ziemniaki z Francji, Niemiec czy Holandii i tutaj konfekcjonowane w opakowania, z których wynika, że te ziemniaki zostały wyhodowane w Polsce – mówi Michał Kołodziejczak, prezes Unii Warzywno-Ziemniaczanej. Dlatego też rolnicy domagają się znacznego zwiększenia kontroli przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Media

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

3 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Planowane wyłączenia prądu.
Przygotujesz tytkę dla potrzebujących?
Czy w Brodowie będzie bezpieczniej?
Albo bez uprawnień, albo nietrzeźwi
Odpust ku czci patronki