Zainwestują 60 mln zł

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Pod koniec listopada odbył się przetarg na sprzedaż działek. Powiat średzki zyskał blisko 18 mln zł ze sprzedaży nieruchomości położonych w okolicach Kijewa. Nowymi właścicielami działek zostali m.in. Decora i Homag. Szykują się duże inwestycje.

Podmioty gospodarcze, które 30 listopada ubiegłego roku zakupiły w drodze przetargu działki w okolicach Kijewa, zapowiadają przeprowadzenie w tym miejscu inwestycji. To oznacza, że w ciągu najbliższych lat w bezpośrednim sąsiedztwie Środy wyrosną zakłady produkcyjne zatrudniające więcej pracowników niż dotychczas. Dla gminy to dodatkowy dochód z tytułu podatków.

Homag już oficjalnie potwierdził, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowego zakładu produkcyjnego. O planach inwestycyjnych Homagu poinformował portal drewno.pl. Homag jest bowiem wiodącym producentem maszyn i urządzeń do obróbki drewna. Firma zapowiada, że w najbliższym czasie zamierza przeznaczyć nawet 80 mln euro na modernizację głównego centrum produkcyjno-logistycznego, które mieści się w niemieckim Schopfloch.

Około 15 mln euro ma zostać zainwestowane w średzki zakład. - Polski rynek rozwija się od lat, w międzyczasie osiągnęliśmy granice możliwości rozwoju w naszej obecnej lokalizacji. Ponadto polski zakład odgrywa ważną rolę w naszej globalnej sieci produkcyjnej – cytuje portal drewno.pl wypowiedź Ralfa W. Dietera, Prezesa Zarządu Homag Group SA. Początek prac ma nastąpić już w drugim kwartale tego roku. Celem inwestycji jest zwiększenie wydajności fabryki, a to z kolei wymuszone jest oczekiwaniami polskiej branży meblarskiej oraz planami eksportowymi.

Budowa większego zakładu wiąże się zwykle z potrzebą zatrudnienia nowych pracowników. Warto w tym miejscu wspomnieć, że średzki Homag ma swoją grupę rowerową Homag Bike Team, która kolejny raz przeprowadza akcję sportowo-charytatywną. Przejechane przez członków grupy kilometry zostaną zamienione na pieniądze, które trafią do Domu Pogodnej Jesieni prowadzonego przez średzki Ośrodek Pomocy Społecznej.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja