Otrzymają 2 miliony złotych wsparcia?

Oceń ten artykuł
(15 głosów)

Przez najbliższych 7 lat Zespół Szkół Rolniczych będzie mógł wysyłać do 30 uczniów rocznie na miesięczne zagraniczne praktyki zawodowe. Wszystko za sprawą otrzymanej po wielu miesiącach oczekiwania akredytacji.

- Będąc autorem wniosku i koordynatorem programów Erasmus w naszej szkole, naturalnie bardzo się cieszę, że uzyskaliśmy akredytację. Dzięki temu będziemy mieli ułatwioną drogę do uzyskania dofinansowania na projekty zagranicznych praktyk zawodowych dla uczniów technikum, szkół branżowych a nawet szkół przysposabiających do pracy. Oprócz tego szkoła będzie mogła wysyłać nauczycieli przedmiotów zawodowych na szkolenia zagraniczne, co jak wierzymy podniesie jakość kształcenia w naszej placówce – wyjaśnia w rozmowie z naszą redakcją Łukasz Korcz, nauczyciel z Rolibudy.

W całym kraju przyznano łącznie 433 akredytacji, ZSR zajął 115. miejsce. Jak informuje autor wniosku, jeżeli szkole uda uzyskać się dofinansowanie na wszystkie zaplanowane projekty, to w ciągu 7 lat uczniowie mogą liczyć na ponad 2 mln zł dofinansowania.

- Cały czas trzymamy kciuki za wykonanie obecnie realizowanego projektu, który uzyskał dofinansowanie na przeszło 0,5 mln złotych i w ramach którego 50 uczniów naszej szkoły planuje odbycie miesięcznych praktyk zawodowych w Portugalii w czerwcu i w lipcu – dodaje Korcz.

Swojej radości z sukcesu nie ukrywa także dyrektor szkoły – Ewelina Zawielak.

- Uzyskanie akredytacji ze strony Agencji Narodowej bardzo nas ucieszyło, bo stanowi zwieńczenie dotychczasowych projektów realizowanych przez ZSR w ramach programu Erasmus+. Projekty to możliwość prowadzenia całorocznych szkoleń językowych poprzedzających mobilność, wyjazdy na praktyki, które podniosą zapewne kompetencje zarówno zawodowe jak i językowe uczniów, pozwolą przyjrzeć się funkcjonowaniu firm w krajach Unii Europejskiej. Nie należy zapominać o kompetencjach miękkich, umiejętnościach społecznych, interpersonalnych bardzo ważnych w obecnej, szybko zmieniającej się rzeczywistości – wyjaśnia pani dyrektor.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 13 kwietnia
Koronawirus: Stan na dzień 12 kwietnia
Kapsuła czasu w Rumiejkach
Koronawirus: Stan na dzień 11 kwietnia
Akcja strażaków na Jeziorze Raczyńskim