Wydrukuj tę stronę

A jednak są zwolnieni z opłat

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Radni nie chcieli zwolnień z opłaty targowej. Teraz takie zwolnienie z opłat wprowadza rząd i radni nie mają nic do powiedzenia. Tylko radny Czaplicki jest zadowolony.

W efekcie wprowadzonych przez rząd rozwiązań z tzw. Tarczy Antykryzysowej kupcy w całej Polsce, w tym handlujący na średzkim targowisku będą zwolnieni z opłaty targowej przez okres najbliższych 12 miesięcy.

Przypomnijmy, że w maju ubiegłego roku radny Mateusz Czaplicki zgłosił dwa projekty uchwał wspierających średzkich przedsiębiorców w walce z negatywnymi skutkami pandemii. Jeden z nich dotyczył właśnie obniżenia opłaty dla kupców. Niestety, głosami większości radnych projekty przepadły.

- Cieszę się, że w tym roku sytuacja będzie zgoła inna. Wśród ekonomistów nie brakuje opinii, że gospodarcze efekty koronawirusa dopiero odczujemy na własnej skórze. Jeśli chcemy, aby były mniej dotkliwe - musimy wspierać lokalny biznes. Dlatego moje postulaty dotyczące wspierania średzkiej przedsiębiorczości pozostają aktualne – mówi Mateusz Czaplicki.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl