Bank Pekao
Długo trzeba było czekać Fot. Poczta Polska

Długo trzeba było czekać

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od maja 2019 roku mieszkańcy Osiedla Jagiellońskiego byli pozbawieni placówki pocztowej. Teraz wreszcie nie muszą chodzić na ul. Dąbrowskiego. Odnowiona Poczta w tzw. blaszaku już działa.

- Poczta Polska stara się być jak najbliżej swoich klientów. Wznawiamy obsługę w tej części miasta, dając mieszkańcom większy komfort korzystania z naszej oferty. Cieszę się, że oddajemy do użytku zmodernizowaną i nowoczesną placówkę z powiększoną strefą handlową. Placówka w tej lokalizacji, z pełnym wachlarzem usług była oczekiwana od dłuższego czasu. Mam nadzieję, że będzie ważnym punktem usługowym w mieście i gminie – podkreśla Leszek Gawarecki, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Poznaniu, mówiąc o nowo otwartej placówce znajdującej się przy ul. Poselskiej 18.

Przypomnijmy, że w nocy 28 maja 2019 roku w budynku wybuchł pożar. Ogień całkowicie strawił pomieszczenie biurowe Poczty. Z żywiołem walczyło 27 strażaków z JRG Środa, OSP Koszuty, OSP Mączniki i OSP Zaniemyśl. Od tego czasu placówka pocztowa na Os. Jagiellońskim była nieczynna, a mieszkańcy musieli korzystać z siedziby głównej zlokalizowanej przy ul. Dąbrowskiego 31 bądź z agencji pocztowych (ul. Kórnicka 40, Osiedle Prymasa Wyszyńskiego 6b/34 lub poza Środą: Szlachcin, Nowe Miasto, Pięczkowo, Sulęcinek, Krzykosy, Dominowo, Zaniemyśl). W całym województwie wielkopolskim funkcjonuje 645 placówek pocztowych.

Filia przy ul. Poselskiej czynna jest od wtorku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00, a w poniedziałki do 20:00. Można tu wysłać list, odebrać i nadać paczkę, skorzystać z usług finansowych czy dokonać zakupów w Samoobsługowej Strefie Handlu.

Warto w tym miejscu także dodać, że od 1 maja Poczta Polska wprowadza zmianę dotyczącą nadawania przesyłek poleconych. Od tego dnia przesyłek listowych rejestrowanych nie będzie można opłacić za pomocą znaczka pocztowego. Dotyczy to zarówno listów krajowych, jak i zagranicznych. Termin wprowadzenia zmiany został przesunięty z 1 lutego, aby każdy mógł wykorzystać w tym czasie zakupione wcześniej znaczki.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Kupując bajkę wspierasz budowę kaplicy
Koronawirus. Tylko w maseczkach!
Firma z 35-letnią tradycją
W Środzie stanie kolorowy namiot
Bartosz Bartkowiak pomoże Polonii w awansie do 2 ligi?